SILVER & METAL / Silver / Grädkanna 8884175
nr 888 4175
Grädkanna
silver, England, 19th century, Otydliga stämplar, height: 11, weight: 205g,
Silver, England, 1800-tal, Otydliga stämplar, höjd: 11, vikt: 205g
1000
SEK 700
Monday April 14 2014
at 19:16:48
12/4 17:11:49
- Thema-auction
Apr 14
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver